مهندسی انرژی

شرکت دانش بنیان فراسو سپهر آریا

مهندسی انرژی

مهندسی انرژی – شرکت دانش‏بنیان فراسو سپهر آریا با هدف بومی‏سازی دانش فنی تکنولوژی‏های وارداتی در حوزه انرژی تأسیس شده است. این شرکت با بهره‏گیری از نخبگان دانشگاهی، مشاورین مجرب و خبره صنعتی، همواره به دنبال ایجاد یک زنجیره ارتباطی از دانشگاه تا صنعت بوده است.

مهندسی انرژی – رویکرد اصلی، حرکت به سوی تکنولوژی‎‏های پیشرو در حفظ و نگهداشت انرژی در دو حوزه صنعت و ساختمان با نگاه ویژه به انرژی‏های نو و تجدید پذیر است.

ما معتقدیم اصلاح یک ساختار به منظور کاهش مصرف انرژی، نیازمند یک نگاه دقیق و جامع به همه ابعاد آن در جهت برقراری یک توازن میان همه اجزای آن ساختار است.

لذا بر آن شدیم تا کلیه محصولات و خدمات خود را در قالب یک بسته جامع با نام ((بسته جامع مدیریت انرژی)) به مشتریان عرضه، تا به تناسب نیاز مشتریان عزیز امکان انتخاب سیستم‏های بهینه وجود داشته باشد.

بخش بازرگانی این شرکت موفق به انعقاد قرارداد‏های نمایندگی و همکاری با برترین برندهای تجاری به منظور تأمین تجهیزات (( بسته جامع مدیریت انرژی)) شده است. بسته جامع مدیریت انرژی مجموعه‏ای از راهکارهای نوین در راستای حفظ، نگهداشت و بهینه‏سازی انرژی است.

خط مشی اصلی در ارائه این بسته استفاده از ابزارهای مدرن در مدیریت و کاهش مصرف انرژی، با رویکردی تازه در استفاده حداکثری از منابع تجدید پذیر است.  در این راستا این شرکت دانش بنیان در جهت  فعالیت های توسعه ای بسته جامع انرژی را با نگرش فرهنگ سازی و رعایت حقوق محیط زیست در بخش‏های مختلف ارائه می نماید.

شرح خدمات و محصولات:مهندسی انرژی

  • خدمات انرژی (ممیزی و بهینه‏سازی انرژی)

  • سیستم‏های تولید برق انرژی تجدید‏پذیر

  • سیستم تولید برق هیبرید بادی-خورشیدی

  • سیستم تولید آبگرم خورشیدی

  • استقرار سیستم‏های مدیریت انرژی بر پایه استاندارد ISO 50001

  • مطالعات امکان سنجی و تحلیل فنی و اقتصادی سیستم های انرژی

  • سیستم گرمایش تابشی برقی

  • سیستم گرمایش تابشی گازی

  • آموزش کاربردی از طریق برگزاری کارگاه‏های عملی

 

شرکت دانش بنیان فراسو سپهر آریا
شرکت دانش بنیان فراسو سپهر آریا
شرکت دانش بنیان فراسو سپهر آریا
شرکت دانش بنیان فراسو سپهر آریا
شرکت دانش بنیان فراسو سپهر آریا
شرکت دانش بنیان فراسو سپهر آریا

 

معرفی محصول: مهندسی انرژی

آبگرمکن خورشیدی فراسا یک آبگرمکن خورشیدی صفحه تخت بوده که استحکام بالا و عمر طولانی، محدوده تامین دمای آب گرم خروجی بین 60-70 درجه در فصل گرما و انطباق با اقلیم‏های مختلف جغرافیایی از ویژگی‏های این دسته از سیستم‏ها هستند.

آبگرمکن خورشیدی فراسا از یک کلکتور صفحه تخت بهره برده که این کلکتور پر استفاده‌ترین نوع کلکتور به‌شمار می‌رود.

ساختار آن به شکل یک جعبه مستطیل شکل بوده که در داخل آن یک صفحه جاذب فلزی از جنس مس یا آلومینیوم با پوششی به رنگ‌های خاص است. این صفحه، جاذب انرژی حرارتی خورشید است.

در زیر صفحه، لوله‌های کوچکی قرار گرفته که آب یا سیال انتقال حرارت در آن‌ها جریان دارد. اطراف کلکتور به منظور کاهش اتلاف حرارتی عایق بندی شده است. روی سطح جعبه نیز از پلاستیک شفاف یا شیشه پوشیده شده است.

شرکت دانش بنیان فراسو سپهر آریا موفق به کسب دانش فنی تولید صفحات جاذب خورشیدی به عنوان قلب تپنده آبگرمکن‏های خورشیدی برای اولین بار در کشور شده است. این محصول با میزان جذب بیش از 98% دارای گواهی ثبت اختراع به شماره 80861 و تاییدیه‏های مراجع ذیصلاح است.

این نوع صفحات از لحاظ دارا بودن بالاترین میزان انتقال حرارت جذب شده سطح به مایع مبدل و راندمان بالای جذب پوشش و همچنین انعطاف تولید در طراحی و وساخت کلکتورهای بزرگ و عریض و کلکتورهای غیرمستطیل، بسیار مورد توجه قرار می‏گیرند.

از مشخصات بارز این نوع صفحات امکان بکارگیری در کلکتورهای تا سطح14 متر مربع، کلکتورهای هوای گرم و کلکتورهای صفحه تخت است.

مهندسی انرژی - اجزای تشکیل دهنده یک کلکتور صفحه تخت
اجزای تشکیل دهنده یک کلکتور صفحه تخت
مهندسی انرژی - طرح شماتیک آبگرمکن خورشیدی فراسا
طرح شماتیک آبگرمکن خورشیدی فراسا

 

 

 

 

 

 

 

 

محصولات:

2-1- سیستم آبگرمکن خورشیدی مهندسی انرژی

2-2- سیستم همراه برق خورشیدی

2-3- آب شیرین کن خورشیدی

2-4- سفره خورشیدی همراه

2-5- اجاق خورشیدی همراه

2-6- کانتینر انرژی

دپارتمان بازرگانی ، دپارتمان مهندسی سطح ، مهندسی مکانیک

پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید